پارک دامین و فوروارد دامین چیست و چگونه کار میکند پرینت

  • 104

فوروارد دامین چیست ؟  Forward Domain 
 

چنانچه بخواهید دامین یا دامینهایی که ثبت نموده اید بر روی دامین اصلی و یا وب سایت اصلی شما لینک شود (فوروارد شود) آنرا فوروارد می نماییم .
در این حالت نام دامین فرعی (مبدا) به دامین اصلی (مقصد) تغییر میکند.
مثال دامین :karahost.org فوروارد است بر روی karahost.net فوروارد شده است.

موارد استفاده فوروارد دامین :
دامین مشتری در فراکارانت ثبت شده ولی سرویس وب هاستینگ مشتری خارج از فراکارانت ارائه میشود.
دامین مشتری در فراکارانت ثبت شده و وب سایت اصلی مشتری (دامین مقصد) با نرم افزار ایزی پیج طراحی شده باشد .
دامین یا دامین ها بهمراه دامین اصلی (وب سایت) مشتری خارج از فراکارانت ثبت شده باشد و فراکارانت ، تنها خدمات فوروارد دامین را ارائه نماید.

روش تنظیم و سفارش فوروارد دامین :
روش فوروارد دامین برای لینک کردن یک یا چند دامین به یک دامین اصلی نیاز به ایجاد نوعی سرویس وب هاستینگ هست که برروی سرور به نام دامین های فرعی ایجام میشود ، لذا این سرویس مشمول هزینه برای سفارش دهنده فروارد خواهد شد .
در این حالت name server دامین یا دامین های فوروارد شده را میبایست از ما دریافت کنید و یا خودمان برای شما تغییر خواهیم داد .
برای سفارش یک فوروارد دامین کافیست وارد کاربری خود شده و روی خرید آنلاین کلیک نموده و سپس سایر خدمات را انتخاب نمایید و پس از آن فوروارد دامین را انتخاب دامین مبدا (فرعی) را وارد نموده و دامین مقصد (اصلی) و هزینه را پرداخت نمایید .


پارک دامین چیست ؟ Park Domain ,
Domain Aliases
 

چنانچه بخواهید دامین یا دامینهایی که ثبت نموده اید بر روی دامین اصلی و یا وب سایت شما لینک شود(پارک شود) آنرا از طریق پارک دامین انجام خواهید داد .
در این حالت نام دامین فرعی (مبدا) به دامین اصلی (مقصد) تغییر نمیکند.
مثال :دامین karait.ir بدون تغییر نام محتویات قابل انتشار karait.comرا نمایش میدهد.

موارد استفاده پارک دامین :
خدمات وب هاستینگ دامین اصلی شما از فراکارانت تهیه شده باشد و دامین های فرعی شما در فراکارانت و یا سایر شرکت های به ثبت رسیده باشد.
وب سایت اصلی مشتری توسط نرم افزار ایزی پیج طراحی سایت شده باشد ،ولی فلش اینترو و یا html اینترو برای وب سایت طراحی شده باشد .


روش تنظیم و سفارش پارک دامین :
فراکارانت بر روی کلیه پلانهای وب هاستینگ خود پارک دامین را نامحدود تعریف نموده است ، برای ایجاد الیاس دامین (پارک دامین) شما میتوانید برای دامین فرعی از طریق کنترل پانل و وب هاستینگ 
Domain Aliases (الیاس دامین) ایجاد مینمایید (وارد کنترل پانل وب هاستینگ خود میشوید و روی گزینه
Domain Aliases کلیک نموده و الیاس دامین به نام دامنه فرعی ایجاد میکنید ) پس از ساخت الیاس دامین ، وارد پانل دامین خود میشوید و name server های دامین یا دامین های فرعی خود را دقیقا name server های دامین اصلی (وب سایت) خود قرار میدهید . اگر میخواهید بدانید name server های دامین اصلی چیست میتوانید به آدرسhttp://market.karait.com مراجعه نموده و از name server های دامین اصلی خود  مطمئن شوید .


توضیح :
در صورتیکه در این ارتباط نیاز به مشاوره دارید به بخش گفتگوی آنلاین پورتال مرکزی فراکارانت مراجعه فرمایید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت