سیاست‌های جدید محدودیت و تحریم  Resello
برای ارایه خدمات دامنه به کاربران ایرانی
در فراکارانت نگران مالکیت دامنه خود نباشید
 
در متن اطلاعیه ریسلو  که به تازگی منتشر شده مطالبی مرتبط با کاربران ایرانی وجود دارد

ترجمه فارسی اطلاعیه ریسلو:
سیاست‌های جدید محدودیت
بدینوسیله سیاست‌های جدید محدودیت در استفاده از خدمات و محصولات ریسلو  را به آگاهی شما می‌رسانیم. این محدودیت‌ها شامل حال ریسلر (نمایندگان)، مشتریان از کشورهای متعدد که مورد تحریم جامعه بین المللی قرار گرفته‌اند می‌باشد.
همچنین توجه شما را به اطلاعیه قبلی ما که در تاریخ ۶ جولای ۲۰۱۷ در رابطه با واحد پولی انتقال به حساب ما در Rabobank جلب می‌نماییم. در این اطلاعیه به شما اعلام شد که واحد پولی شما به روپیه هند (INR) تغییر می‌یابد. حال بر خلاف اطلاعیه قبلی به اطلاع شما می‌رسانیم که واحد پولی شما به Euro (EUR) تغییر می‌یابد.
رویه بررسی تراکنش ها
در ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) با استفاده از سیستم جدید بررسی اتوماتیک تراکنش ها و اطلاعات تماس صاحبین حساب رونمایی می‌کنیم. این تراکنش ها تنها در صورتی با موفقیت انجام می‌شود که مشخصات صاحب اکانت، مشتریان یا نمایندگان یا … با قوانین ذکر شده مغایرتی نداشته و درست باشد. تمام حساب‌ها و محصولاتی که بر اساس این بررسی اتوماتیک مغایر قوانین در این تاریخ شناخته شود علامت گذاری می‌گردد و تمدید آن‌ها امکان پذیر نخواهد بود و بدون توجه به جزییات حساب‌ها در زمان تمدید بر اساس علامت گذاری صورت گرفته این عواقب شامل حساب شما و نمایندگان و مشتریان شما می‌باشد.
لطفاً نمایندگان و مشتریان خود را از این تغییر مهم آگاه نمایید.
عواقب
از تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) تمامی مشتریان و نمایندگان و حساب‌هایی که شامل سیاست‌های جدید ممنوعیت می‌شوند، نمی‌توانند:
۱. حساب جدید بسازند (کاربر یا دامنه جدید ثبت کنند)
۲. سفارش جدیدی ثبت کنند
۳. به پلتفرم ما دامنه جدید منتقل نمایند
همچنین از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) تعرفه خدمات و محصولات ای که شامل سیاست جدید ممنوعیت هستند، افزایش قیمت قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این افزایش بر روی موارد زیر اعمال می‌شود:
– تمدید محصولات موجود
– خروج دامنه از  Redomption (بازگرداندن دامنه های حذف شده)
و درنهایت از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۷ آبان ۱۳۹۶ – چهار ماه دیگر) این افراد نخواهند توانست:
– محصولات موجود را تمدید کنند.
– به حساب خود اعتبار بیفزایند.
برگشت اعتبار حساب
در صورتی که وضعیت شما با نیازمندی‌های سیاست‌های جدید ممنوعیت همخوانی ندارد شما می‌توانید درخواست بازگشت وجه بدهید. ما فقط اعتبارهای بیش از ۲۵ یورو را بازگشت خواهیم داد. لطفاً بدین منظور با پشتیبانی ما تماس گرفته و اطلاعات حساب خود را ارائه نمایید.
توضیحات بیشتر
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مغایرت و یا تطبیق شرایط مشتریان و نمایندگان خود با قوانین جدید به Knowledge Base ما مراجعه نمایید.
پیشاپیش بخاطر ناراحتی بوجود آمده از قوانین جدید از شما پوزش می‌طلبیم.
امیدواریم زمانی که رویکرد جامعه بین المللی بهبود یافت رابطه استوار تری با شما داشته باشیم.
با احترام
Resello
قبل از هر چیز باید گفت جای نگرانی در خصوص این اطلاعیه وجود ندارد و خطری دامنه شما را تهدید نمی‌کند.
سوالات متدوال در خصوص این اطلاعیه:
۱- این اطلاعیه دامنه‌های IR را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد؟
خیر، دامنه‌های آی آر توسط ایرنیک ثبت می‌شوند. و هیچ ارتباطی با دامنه های داخلی ندارد.
 
2- دامنه من در Resello ثبت شده است، چه کار باید انجام دهم؟
لازم نیست کاری خاصی انجام دهید. فقط پیش از انقضای دامنه خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.
شرکت فراکارانت همزمان از چند رجیسترر معتبر برای ثبت دامنه استفاده میکند. شما میتوانید فرایند انتقال دامنه های خود را به فراکارانت با آرامش انجام دهید
 
3- در اطلاعیه بیان شده است که «نمی‌توانیم حساب جدید بسازیم و سفارش ثبت کنیم» پس چگونه دامنه ثبت کنم؟
تنها کافیست درخواست ثبت دامنه را در فراکارانت به ثبت برسانید و مابقی اقدامات ثبت دامنه در یک رجیسترر مطمئن توسط‌ فراکارانت انجام خواهد شد.
 
4- در اطلاعیه اعلام شده است که «نمی‌توانیم دامنه ای به داخل Resello منتقل کنیم» پس چگونه دامنه خود را منتقل کنم؟
شما  نیازی نیست دامنه خود را به resello منتقل کنید، اگر بخواهید دامنه ای را به فراکارانت منتقل نمایید،  دامنه شما به یک رجیسترر دیگر انتقال داده می شود.
 
توصیه مهم:
به همه مشتریان محترم اکیداً توصیه می‌کنیم، تمدید دامنه‌های غیر IR خود را به ماه‌های پایانی انقضای دامنه موکول نکنید و زودتر نسبت به تمدید اقدام نمایید.
فریب افراد سود جو را نخورید
متاسفانه شنیده می شود برخی از شرکت‌ها و افراد سودجو با سو استفاده از این اطلاعیه، با اعلام خبر تحریم ایرانیان و خطر از دست رفتن دامنه، باعث ایجاد نگرانی در میان صاحبان دامنه شده‌اند. از همین رو از کاربران محترم تقاضا داریم فریب این گونه پیام‌ها را نخورند.
لازم به ذکر است موسسه بین المللی و غیرانتفاعی ICANN  مسوول مدیریت واگذاری نام‌های دامنه و آدرس‌های پروتکل اینترنت است. هیچ شرکت و Registrar حق متوقف نمودن ارائه خدمات به دامنه های هیچ ملیتی را ندارد. لذا  Resello امکان متوقف کردن خدمات را ندارد. اگر شما صاحب دامنه ای در Resello  هستید که برای مثال ۸ سال دیگر منقضی می شود نیازی به تغییر Registrar  ندارید.
به منظور امنیت دامنه های کاربران ایرانی، فراکارانت، دامنه های جدید را در Registrar های معتبر و مطمئن ثبت می نماید. خاطر نشان می شود که برای دامنه هایی که در حال حاضر در  Resello ثبت شده اند و دارای تاریخ اعتبار هستند هیچ مشکلی به وجود نمی آید و جای نگرانی نیست.
مجددا تاکید می شود که هیچ جای نگرانی در خصوص این اطلاعیه وجود ندارد و خطری دامنه کاربران ایرانی را تهدید نمی کند. تنها کاری که کاربران عزیز فراکارانت باید انجام دهند، تمدید دامنه خود پیش از تاریخ انقضای آن است.
برای بهره مندی از ایده های کارا در نت با همکاران ما در فراکارانت تماس بگیرید.

همکاران ما در فراکارانت ایده های کارایی برای وب سایت شما دارند. با ما تماس بگیرید.
کارشناسان ما آمادگی دارند تا بصورت رایگان  درخصوص روشهای  انجام موفق پروژه های شما در فضای مجازی به شما مشاوره داده و نیازهای شما را برآورد نمایند.
تلفن هماهنگی ۰۲۱۲۳۰۸۷ داخلی ۲۰۰
آدرس: جردن ناهید شرقی پلاک ۱۲ واحد طراحی سایت گروه شرکتهای فراکارانت (سهامی خاص).

طراحی سایت


Wednesday, July 19, 2017

« بازگشت